Podpořme lesní klub Vlčí mák: místo, kde děti rostou s přírodou

běží od 16.6.2023 do 31.5.2024

jurta havlíčkuv brod rosteme s přírodou vlčí mák 3
jurta havlíčkuv brod rosteme s přírodou vlčí mák 1
jurta havlíčkův brod vlčí mák rosteme s přírodou
jurta halvíčku brod rosteme s přírodou vlčí mák 4

🐞 Lesní klub Vlčí mák je alternativní předškolní vzdělávání pro děti od 3 do 7 let v Havlíčkově Brodě. V klubu tráví děti většinu času pod širým nebem, učí se lásce k přírodě, respektu k sobě i okolí a rozvíjejí svou kreativitu a samostatnost.

Klub vznikl z iniciativy tří žen, které spojily své sny a schopnosti: Aleny Bubelové, předškolní pedagožky, Mirky Špačkové, lektorky kreativních workshopů a Lucie Sedláčkové, spolutvůrkyně komunitních akcí a majitelky louky na kraji města.

V září 2022 otevřel klub své provizorní dveře ve skautské klubovně. V současnosti jej navštěvuje 15 dětí. V červnu 2023 se klub přestěhoval do nového celoročního zázemí: mongolské jurty na louce s přírodou nadosah.

👉 Proč potřebujeme vaši podporu?

Abychom mohli poskytnout dětem bezpečné, pohodlné a inspirativní prostředí v jurtě, potřebujeme dovybavit její interiér i exteriér. Celková částka, kterou potřebujeme získat na tyto položky je 150 000 Kč:

  • První milník: Po vybrání 50 000 Kč do konce prázdnin budeme moci pořídit antialergickou izolaci a kamna na dřevo pro jurtu. Tím zajistíme teplo a pohodu pro děti i lektory v chladnějších dnech.
  • Druhý milník: Po vybrání dalších 50 000 Kč do konce října budeme moci pořídit komín s lapačem jisker, dřevník a druhou kadibudku. Tím ještě zvýšíme komfort dětí a bezpečnost zázemí.
  • Třetí milník: Po vybrání posledních 50 000 Kč do konce ledna 2024 budeme moci pořídit herní prvky na louku. Tím obohatíme herní možnosti pro děti na louce a podpoříme jejich kreativitu a samostatnost.

👉 Jaký je tedy celkový dopad vašeho daru? Vaším darem nám pomůžete:

  • Umožnit provoz jurty i v zimních měsících
  • Zajistit teplo a pohodu pro děti i dospělé
  • Obohatit herní možnosti pro děti na louce
  • Přispět k ekologickému a udržitelnému fungování klubu

Vaším darem také podpoříte naši vizi: umožnit těm nejmenším krásné dětství uprostřed přírody, kde se mohou rozvíjet jako šťastní, zvídaví a zodpovědní lidé.

👉 Jak můžete darovat?

Darovat můžete jednoduše a rychle zde na webu dary.pirati.cz.

Sbírka poběží do konce ledna 2024. Budeme vás pravidelně informovat o průběhu a výsledcích sbírky e-mailem, na našem webu a sociálních sítích.

Každý dar, ať už malý nebo velký, je pro nás cenný a důležitý. Vaším darem nám pomůžete splnit náš sen: poskytnout dětem bezpečné, pohodlné a inspirativní prostředí v krásné přírodě.

Nečekejte a darujte hned teď!

Podpora Lesního klubu Vlčí mák je společným zájmem spolku Rosteme s přírodou a Pirátů z místního sdružení Havlíčkův Brod. Piráti se rádi zapojují do projektů, které přinášejí inovaci a kvalitu do vzdělávání. Lesní klub Vlčí mák je takovým projektem, který umožňuje dětem zažít radost z učení a objevování přírody.

Děkujeme vám za vaši štědrost a důvěru!

Alena, Mirka a Lucie

Daruj na projekt

Vybráno 12 700 Kč z 50 000 Kč

Typ příspěvku
Částka