Pirátský letní kemp 2023

Závěrečná zpráva projektu: Pirátský letní kemp 2023

Milé Pirátky, milí Piráti milá Pirátčata a vůbec všichni příznivci letního kempování,

s radostí vám předkládáme závěrečnou zprávu o čtvrtém ročníku Pirátského letního kempu, který se konal v idylickém prostředí České kanady. Kemp, který každoročně pořádá personální odbor České pirátské strany, se uskutečnil mezi 15. a 22. červencem 2023 v rekreačním středisku Chaty Ratmírov a nabídl účastníkům týden plný vzájemného poznávání, vzdělávání a zábavy.

Téma "Cesta kolem světa" umožnilo účastníkům každý den virtuálně navštívit jiný kontinent a seznámit se s kulturními i přírodními specifikami různých krajů světa. Aktivity byly přizpůsobeny jak dětem, tak dospělým.

Kemp nabídl rozmanité vzdělávací i relaxační aktivity pro děti i dospělé. Program pro děti zajištovali profesionální oddíloví vedoucí, kteří dospělým umožnili plně se věnovat rozvojovým aktivitám, zatímco děti byly zaneprázdněny objevováním.

Celkové příjmy z registračních poplatků a dobrovolných příspěvků činily 107 166 Kč, což pokrylo náklady spojené s organizací kempu včetně honorářů pro vedoucí či materiálů pro aktivity.

Účastníci kempu velmi pozitivně hodnotili kvalitu programů a příležitost setkat se s ostatními členy pirátské komunity v neformálním prostředí. Zejména byla oceněna možnost zapojení dětí do samostatných programů, což rodičům umožnilo účast na vzdělávacích modulech a plnou soustředěnost. V tradici Pirátského letního kempu plánujeme pokračovat i v následujícím roce.

Děkujeme všem účastníkům za jejich nadšení a podporu, které jsou základními kameny úspěchu každého ročníku Pirátského letního kempu.

Děkujeme všem dárcům, vedoucím, dobrovolníkům a účastníkům za to, že pomáhají udržet tento jedinečný projekt živý a prosperující.