Kompas 2024 - Kam dál?

Závěrečná zpráva z akce: Kompas 2024 - Kam dál?

Datum konání: 22.-24. března 2024
Místo konání: Konferenční a výstavní centrum IDEON a ekocentrum Paleta, Pardubice

Kompas 2024, konference Pirátské strany zaměřená na diskuzi o budoucnosti a strategiích strany, úspěšně proběhla ve dnech 22. až 24. března 2024 v Pardubicích. Tato akce přilákala více než 220 účastníků z řad členů a registrovaných příznivců, což potvrdilo její význam a relevanci pro pirátskou komunitu.

Hlavní cíle a témata konference:

  • Diskuze o aktuálních krizích a jejich řešení
  • Zlepšení životních podmínek v Česku
  • Posílení pozice Pirátů v české politice
  • Vzdělávací workshopy a semináře odborníků

Konference byla rozdělena do několika segmentů, během kterých účastníci měli možnost navštívit různé panelové diskuze, přednášky a workshopy. Významné pirátské osobnosti, včetně současného vedení strany zastoupené osobami Ivana Bartoše, Kláry Kocmanové a Jany Leitnerové, přispěly svými prezentacemi a inspirovaly živou diskuzi o klíčových otázkách a výzvách, kterým strana čelí.

Programové body zahrnovaly:

  • Večerní panelová diskuze na téma politických nabídek a unikátních řešení Pirátů
  • Workshopy zaměřené na zdravotnictví, průmysl, finance, finance, školství a životní prostředí (např. Panelová diskuze "Piráti a prachy": Co nabízíme v ekonomice? // Mladé pirátstvo: Vejška k nezaplacení: dostupné a důstojné studentské bydlení // RT Zdravotnictví + Duševní zdraví: Kam se řítíš české zdravotnictví aneb co nás čeká v horizontu 30 let ve zdravotnictví // RT Zemědělství: Inovace v zemědělství // RT Finance - Euro: O mýtech, legendách a euru)
  • Speciální sobotní večerní session pro sdílení osobních úspěchů a neúspěchů

Celkově bylo vybráno 93 211 Kč na podporu této akce. Kompas 2024 ukázal silnou a angažovanou pirátskou komunitu, připravenou čelit budoucím výzvám.

Díky zapojení řady klíčových osobností a intenzivnímu programu nabídl účastníkům nejen možnost vzdělání, ale i prostor pro osobní a profesní růst.

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a přispěli ke společnému úsilí o prosazení pirátských myšlenek a hodnot. A také všem našim podporovatelům.

Více informací o pirátském vzdělávání najdete zde: https://poevent.pirati.cz.