Podpořte kampaň Dany Balcarové do Senátu

běží od 23.5.2022

Jmenuji se Dana Balcarová a většina z Vás mě zná z uplynulých let, kdy jsem jako poslankyně pod pirátskou vlajkou bojovala za zdravé životní prostředí a udržitelnou budoucnost. 4 roky jsem vedla sněmovní výbor pro životní prostředí, patřila jsem mezi nejaktivnější poslance a mnohé jsem se za tu dobu naučila. A i když patří léta v politice k těm nejnáročnějším v mém životě, věřím, že politická práce má smysl a chci v ní pokračovat.

V podzimních volbách proto s důvěrou Pirátů a Pirátek kandiduji do Senátu Parlamentu ČR ve volebním obvodě č. 25, který zahrnuje Prahu 6, Zličín, Lysolaje, Přední Kopaninu, Řepy a Nebušice

Proč vás žádám o peníze?

Politická klání na Praze 6 patří dlouhodobě k těm nejnákladnějším. Mými protikandidáty přitom budou lidé, kteří za sebou mají velké stranické i korporátní peníze. Svojí politickou kariéru jsem ale vždy zakládala na něčem zcela odlišném: na důvěře lidí. Pokud mám v tomto “klání peněz” uspět, neobejdu se bez podpory mnoha drobných i větších dárců.

V následujících týdnech a měsících musím být vidět. Na stáncích, v ulicích, na sociálních sítích. A kampaň se neobejde bez finančních prostředků. Potřebuji volební noviny, web, plakáty a plachty v ulicích a mnoho dalších věcí.
V Senátních volbách jde vždy o desítky konkrétních hlasů a stejně jako se v nich počítá každý hlas, počítá se i každá koruna. Z naší analýzy minulých kampaní vyplývá, že na úspěšnou kampaň potřebujeme něco přes 1 milion Kč. Abychom této částky dosáhli, potřebujeme mít dobrý start. A proto Vás prosím o přispění na moji kampaň už teď.

Jaká jsou moje šance?

  • Politické zkušenosti a Senát jdou ruku v ruce
  • Voliči a voličky navíc moji práci dobře znají a v podzimních volbách do sněmovny ji necelých 10 000 z nich ocenilo preferenčním hlasem
  • Piráti v parlamentních volbách v roce 2017 (kdy jsem byla dvojkou na kandidátce) dostali na Praze 6 nejvíce hlasů a vyhráli tu volby.
  • Praha 6 dlouhodobě podporuje a volí kandidáty a kandidátky, kteří jsou společensky odpovědní. V minulosti ji v Senátu reprezentovali lidé jako Jan Ruml nebo Karel Schwarzenberg, ikoně české ochrany přírody Bedřichu Moldanovi zde před 12 lety uteklo senátorské křeslo o pouhých 70 hlasů.

Co mám za sebou?

  • Posledních 20 let svého života jsem aktivní občankou v Praze, mám zkušenosti z práce v místním spolku i v zastupitelstvu městské části.
  • Vystudovala jsem informatiku na VŠE, později jsem si doplnila vzdělání v oblasti environmentální ekonomie a globálních problémů.
  • 4 roky jsem byla poslankyní a předsedkyní Výboru pro životní prostředí.
  • V Poslanecké sněmovně jsem patřila k nejaktivnějším poslancům. Zorganizovala jsem mnoho plodných kulatých stolů a diskusí, navázala řadu kontaktů mezi naším poslaneckým klubem a odborníky i občanskou veřejností. Mám za sebou desítky interpelací a pozměňovacích návrhů k zákonům.
  • Ze sněmovny mám zkušenosti s českou i evropskou environmentální legislativou, byla jsem zpravodajkou všech zásadních tisků k ochraně přírody a klimatu.
  • Jako dva příklady za všechny stojí zmínit, že jsem prosadila usnesení Výboru pro životní prostředí Poslanecké sněmovny, které zavázalo českou vládu k podání žaloby kvůli polskému dolu Turow.

Za ty 4 roky ve sněmovně toho zkrátka není málo. A teď si představte, co všechno bych mohla dokázat za 6 let v Senátu. Děkuji za zvážení podpory,

Dana Balcarová

Podpoř kampaň

Vybráno 75 110 Kč z 200 000 Kč

Částka